Z nedělního kázání o 5. neděli velikonoční – pro děti

19.05.2014 19:44

Milé děti, mám tady obrázky z nedělní bohoslužby, jak uklízíme, jak jsme ve škole. Více obrázků jsem bohužel nestihl nakreslit.  Bohoslužba je služba pánu Bohu. Myslím, že právě tyto obrázky nám říkají, že bohoslužba není jenom v kostele, ale že se děje i každý den. Sloužíme Bohu v každou chvíli našeho života – když jsme ve škole, když pomáháme rodičům, když si hrajeme, když máme rádi své rodiče, sourozence, kamarády. Ta služba je vlastně každá činnost, kterou však děláme s láskou a pro někoho, koho máme rádi – rodiče, sourozenci, Pán Ježíš.

Malý příběh:

Jeden kluk si psal pár dobrých předsevzetí, co chtěl udělat a jak by se choval.

  1. Když uvidím, jak hoří dům, vběhnu tam a všechny lidi zachráním.
  2. Když uvidím, jak se někdo topí, tak se vrhnu do vody, abych ho zachránil.
  3. Když bude zemětřesení, tak zachráním všechny ze zřícených trosek.

V tu chvíli zavolá maminka: „ Honzíku, prosím, vynes odpadkový koš. Honzík odpoví: „Mami, nevidíš, že prší?“

Milé děti, malé i velké, nechtějme hned dělat veliké věci, ale snažme se dobře dělat ty „malé“ věci, které jsou k „dispozici“ každý den. Pán Ježíš má radost z toho, co děláme pro Něj a s Ním. Z těch malých věcí se totiž skládají ty veliké věci, které přinesou radost Pánu Ježíši a lidem, které máme rádi.

A teď se ptáte: „Jakou Boží službu můžou dělat ti maličcí, Jituška a Maxík?“ Ti dělají krásnou Boží službu v tom, že nám přinášejí radost z toho, že jsou. Že se usmějí a dělají pokroky. Že je máme moc rádi. A jak tady říká bratr Petr: „Staráme se o ně, abychom měli kde sloužit Pánu Bohu v těch všedních dnech.“